Login

Register

Login

Register

IVEPARTS ul. Naramowicka 74, Poznań
KUP ONLINE LUB ZADZWOŃ  606 476 688
Rozrząd do IVECO – Stralis, Trakker, Eurocargo, Daily

Szukasz oryginalnych rozrządów do IVECO? Posiadamy oryginalne, wysokiej jakości rozrządy IVECO (IVECO Daily, IVECO Stralis, IVECO Trakker, IVECO Eurocargo). Fachowo doradzimy, który rozrząd Iveco będzie pasować do Państwa modelu samochodu dostawczego. Gwarantujemy państwu najwyższą jakość naszego asortymentu, profesjonaloną obsługę i atrakcyjne ceny.

Jednym z podstawowych mechanizmów w samochodzie jest rozrząd. Służy on do otwierania i zamykania zaworów w zsynchronizowany sposób, przekazuje napęd do osprzętu silnika np. Do pompy wody. Dzięki rozrząd IVECO do cylindrów trafia mieszanka. Zaniedbanie czynności serwisowych rozrząd może być fatalne – bez sprawnego rozrząd da jeździć. Skutki awarii tego mechanizmu mogą być jednymi z najdroższych w usunięciu. Jeśli rozrząd rozerwie, może spowodować poważne uszkodzenie silnika, co wiąże z wyższymi kosztami.

Zniszczeniu nie ulega tylko sam pasek, przestają działać też zawory, a to może skutkować bezpośrednim uszkodzeniem głowic i tłoków silnika. Jak w przypadku większości części, elementy mogą od siebie różnić w zależności od modelu pojazdu rozrząd Iveco – rozrząd IVECO Stralis, rozrząd IVECO Trakker, rozrząd IVECO Eurocargo, rozrząd IVECO Daily itd. Nie da oszacować „zużycia” paska rozrządu, przez to wymiana go jest tym bardziej zalecana. Po okresie eksploatacji pasek nadal wygląda jakby nie był zużyty, mimo wszystko może zerwać.

Oryginalne części IVECO czy zamienniki?

Przez bardzo poważne konsekwencje awarii elementów, zalecamy zakup części oryginalnych, najwyższej jakości. W dzisiejszych czasach, rynek jest pełen tanimi zamiennikami, które są bardzo słabej jakości. Przy wcześniej wspomnianych, ogromnych kosztach napraw, musimy pamiętać, że oszczędzanie na tego typu rzeczach, często jest bezcelowe.

Jeżeli kupujesz używane auto, którego historii znasz – polecamy wymienić rozrząd IVECO. Jeśli da określić daty ostatniej zmiany na podstawie faktury, bądź książki serwisowej, lepiej wydać na nowy rozrząd IVECO, niż wymianę całego silnika.

Zakup nowego paska rozrząd IVECO, należy wziąć pod uwagę w momencie kiedy długo nie korzystaliśmy z samochodu, przebieg auta jest różny dla rozrządów w innych modelach, doszło do wycieku oleju, na pasku widać uszkodzenia mechaniczne i w momencie gdy pomiędzy elementy dostał się brud. Posiadamy rozrządy do samochodów dostawczych IVECO Stralis, Trakker, Eurocargo, Daily najwyższej jakości.